2 sene önce
2 sene önce

Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı

Yeniden merhabalar bu yazımızda Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı ne zaman ve nasıl sorularının cevabını arayacağız

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı – Millet Mektepleri Ne Zaman Açıldı – Haydapaşa Limanı Ne Zaman Millileştirildi – Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu ve Sidney Hava Durumu Rekoru Ne Zaman Kırıldı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1926 Yılında, Gece yarısından itibaren Uluslararası Takvim ve Saat kullanılmaya başlandı.

Millet Mektepleri Ne Zaman Açıldı

1 Ocak 1929

Haydapaşa Limanı Ne Zaman Millileştirildi

1 Ocak 1929

Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu

1 Ocak 1934

Sidney Hava Durumu Rekoru Ne Zaman Kırıldı

1 Ocak 1939

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.