2 sene önce
2 sene önce

TFF Ne Zaman Kuruldu

Yeni merhabalar bu yeni içeriğimizde TFF Ne Zaman Kuruldu tarihine ve özelliklerine göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

TFF Ne Zaman Kuruldu – İlk Galaksi Ne Zaman Keşfedildi – Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı – Millet Mektepleri Ne Zaman Açıldı ve Haydapaşa Limanı Ne Zaman Millileştirildi sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, TFF Ne Zaman Kuruldu sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

TFF Ne Zaman Kuruldu | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1923 Yılında, Türkiye’nin ilk futbol federasyonu olan Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı (bugün Türkiye Futbol Federasyonu) kuruldu.

İlk Galaksi Ne Zaman Keşfedildi

1 Ocak 1925

Uluslararası Takvim İlk Ne Zaman Kullanıldı

1 Ocak 1926

Millet Mektepleri Ne Zaman Açıldı

1 Ocak 1929

Haydapaşa Limanı Ne Zaman Millileştirildi

1 Ocak 1929

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye buradan bakabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.