2 sene önce
2 sene önce

Talinn Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu

Yeni merhabalar bu yeni içeriğimizde Talinn Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu konusunun tarihine hep birlikte göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Talinn Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu – Macaristan Ne Zaman AB Dönem Başkanı Oldu – Letonya Ne Zaman Euro Kullanmaya Başladı – Umea Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu ve Litvanya Euro Bölgesine Ne Zaman Katıldı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Talinn Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Talinn Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu | Hakkında Bilgi

1 Ocak 2011 Yılında, Estonya’nın Tallinn ve Finlandiya’nın Turku kentleri bir yıllığına Avrupa Kültür Başkenti oldu.

Macaristan Ne Zaman AB Dönem Başkanı Oldu

1 Ocak 2011

Letonya Ne Zaman Euro Kullanmaya Başladı

1 Ocak 2014

Umea Ne Zaman Avrupa Kültür Başkenti Oldu

1 Ocak 2014

Litvanya Euro Bölgesine Ne Zaman Katıldı

1 Ocak 2015

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye buradan bakabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.