2 sene önce
2 sene önce

Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı

Yeniden merhabalar bu yazımızda Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı tarihine ve özelliklerine göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı – Birinci François Ne Zaman Tahta Çıktı – The Times Ne Zaman Yayınlandı – Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi ve ABD Köle Girişini Ne Zaman Yasakladı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 404 Yılında, Telemachus, Kolezyum’daki bir gladyatör dövüşünü ayırmak isteyince, kalabalık tarafından taşlanarak öldürüldü. Honorius O’nun anısına dövüşleri yasakladı. Bu dövüş son gladyatör dövüşü olarak tarihe geçti.

Birinci François Ne Zaman Tahta Çıktı

1 Ocak 1515

The Times Ne Zaman Yayınlandı

1 Ocak 1785

Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi

1 Ocak 1801

ABD Köle Girişini Ne Zaman Yasakladı

1 Ocak 1808

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.