2 sene önce
2 sene önce

Meksika Kızılderili Ayaklanması Ne Zaman Oldu

Yeniden merhabalar bu yazımızda Meksika Kızılderili Ayaklanması Ne Zaman Oldu tarihine bakacağız

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Meksika Kızılderili Ayaklanması Ne Zaman Oldu – Dünya Ticaret Örgütü Ne Zaman Kuruldu – İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu – Gümrük Birliği Anlaşması Ne Zaman Kabul Edildi ve Zaire Ne Zaman Dünya Ticaret Örgütü Üyesi Oldu sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Meksika Kızılderili Ayaklanması Ne Zaman Oldu sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Meksika Kızılderili Ayaklanması Ne Zaman Oldu | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1994 Yılında, Meksika’nın Chiapas eyaletindeki kızılderililer, ulusal kuruluşları için Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu önderliğinde ayaklanarak bölgenin denetimini ele geçirdiler.

Dünya Ticaret Örgütü Ne Zaman Kuruldu

1 Ocak 1995

İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu

1 Ocak 1995

Gümrük Birliği Anlaşması Ne Zaman Kabul Edildi

1 Ocak 1996

Zaire Ne Zaman Dünya Ticaret Örgütü Üyesi Oldu

1 Ocak 1997

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.