2 sene önce
2 sene önce

Küba Devrimi Ne Zaman Başladı

Yeni konu başlığımıza hoşgeldiniz yeni yazımızda Küba Devrimi Ne Zaman Başladı tarihine bakacağız

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Küba Devrimi Ne Zaman Başladı – BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı – İlk Meteorolojik Uydu Ne Zaman Fırlatıldı – Sigara Reklamları Ne Zaman Yasaklandı ve Birleşik Krallık AET’ye Ne Zaman Katıldı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Küba Devrimi Ne Zaman Başladı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Küba Devrimi Ne Zaman Başladı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1959 Yılında, Küba Devriminin zaferi: Diktatör Fulgencio Batista yeni yılın ilk saatlerinde Havana’dan kaçtı. Camilo Cienfuegos ve Che Guevara önderliğindeki gerilla kolları Havana’ya girmeye başladı. Bütün Küba’da işçiler ve köylüler Fidel Castro’nun çağrısına uyarak genel greve başladı.

BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı

1 Ocak 1960

İlk Meteorolojik Uydu Ne Zaman Fırlatıldı

1 Ocak 1960

Sigara Reklamları Ne Zaman Yasaklandı

1 Ocak 1971

Birleşik Krallık AET’ye Ne Zaman Katıldı

1 Ocak 1973

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.