2 sene önce
2 sene önce

Jülyen Takvimi Ne Zaman Kullanıldı

Herkese merhaba bu içeriğimizde Jülyen Takvimi Ne Zaman Kullanıldı konu başlığına göz atacağız

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Jülyen Takvimi Ne Zaman Kullanıldı – Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı – Birinci François Ne Zaman Tahta Çıktı – The Times Ne Zaman Yayınlandı ve Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Jülyen Takvimi Ne Zaman Kullanıldı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Jülyen Takvimi Ne Zaman Kullanıldı | Hakkında Bilgi

1 Ocak MÖ 45 Yılında, Jülyen takvimi ilk kez kullanılmaya başlandı. 16. yüzyıla kadar kullanıldıktan sonra yerini Gregoryen takvime bırakacaktır.

Son Gladyatör Dövüşü Ne Zaman Yapıldı

1 Ocak 404

Birinci François Ne Zaman Tahta Çıktı

1 Ocak 1515

The Times Ne Zaman Yayınlandı

1 Ocak 1785

Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi

1 Ocak 1801

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha fazla konu başlığına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.