2 sene önce
2 sene önce

İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu

Yeni içeriğimize hoşgeldiniz bu yeni içeriğimizde İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu konusunun tarihine hep birlikte göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu – Gümrük Birliği Anlaşması Ne Zaman Kabul Edildi – Zaire Ne Zaman Dünya Ticaret Örgütü Üyesi Oldu – Avrupa Merkez Bankası Ne Zaman Kuruldu ve Euro Ne Zaman Yasalaştı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

İsveç Ne Zaman Avrupa Birliği Üyesi Oldu | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1995 Yılında, İsveç, Avusturya ve Finlandiya, Avrupa Birliği üyeliğine kabul edildi.

Gümrük Birliği Anlaşması Ne Zaman Kabul Edildi

1 Ocak 1996

Zaire Ne Zaman Dünya Ticaret Örgütü Üyesi Oldu

1 Ocak 1997

Avrupa Merkez Bankası Ne Zaman Kuruldu

1 Ocak 1998

Euro Ne Zaman Yasalaştı

1 Ocak 1999

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha fazla konu başlığına ulaşmak için buraya tıklamanız yeterlidir.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.