2 sene önce
2 sene önce

Euro Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı

Yeni konu başlığımıza hoşgeldiniz yeni yazımızda Euro Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı tarihine ve özelliklerine göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Euro Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı – Türk Lirasından 6 Sıfır Ne Zaman Atıldı – Bulgaristan ve Romanya Ne Zaman AB Üyesi Oldu – Endonezya Uçak Kazası Ne Zaman Oldu ve Malta ve Güney Kıbrıs Ne Zaman Avro Bölgesi Oldu sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Euro Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Euro Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 2002 Yılında, Euro banknot ve bozuk paraları Avrupa Birliği üyesi ülkeler’de kullanılmaya başlandı.

Türk Lirasından 6 Sıfır Ne Zaman Atıldı

1 Ocak 2005

Bulgaristan ve Romanya Ne Zaman AB Üyesi Oldu

1 Ocak 2007

Endonezya Uçak Kazası Ne Zaman Oldu

1 Ocak 2007

Malta ve Güney Kıbrıs Ne Zaman Avro Bölgesi Oldu

1 Ocak 2008

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.