2 sene önce
2 sene önce

Çin ve ABD Ne Zaman Diplomatik İlişkiye Başladı

Yeni merhabalar bu yazımızda Çin ve ABD Ne Zaman Diplomatik İlişkiye Başladı konusunun tarihine hep birlikte göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Çin ve ABD Ne Zaman Diplomatik İlişkiye Başladı – Yunanistan’ın Avrupa Birliğine Kabulü – Brunei Ne Zaman Bağımsızlığını Kazandı – Nijerya Darbesi Ne Zaman Yapıldı ve İlk Siyahi Belediye Başkanı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Çin ve ABD Ne Zaman Diplomatik İlişkiye Başladı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Çin ve ABD Ne Zaman Diplomatik İlişkiye Başladı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1979 Yılında, Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasında diplomatik ilişkiler başladı.

Yunanistan’ın Avrupa Birliğine Kabulü

1 Ocak 1981

Brunei Ne Zaman Bağımsızlığını Kazandı

1 Ocak 1984

Nijerya Darbesi Ne Zaman Yapıldı

1 Ocak 1984

İlk Siyahi Belediye Başkanı

1 Ocak 1990

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye buradan bakabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.