2 sene önce
2 sene önce

Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi

Yeni konu başlığımıza hoşgeldiniz bu içeriğimizde Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi konusunun tarihine hep birlikte göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi – ABD Köle Girişini Ne Zaman Yasakladı – Penaltı Ne Zaman Kabul Edildi – Küba Bağımsızlığını Ne Zaman Kazandı ve Avustralya Ne Zaman Federasyon Haline Geldi sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Ceres Gezegeni Ne Zaman Keşfedildi | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1801 Yılında, Cüce gezegen Ceres, Giuseppe Piazzi tarafından keşfedildi.

ABD Köle Girişini Ne Zaman Yasakladı

1 Ocak 1808

Penaltı Ne Zaman Kabul Edildi

1 Ocak 1891

Küba Bağımsızlığını Ne Zaman Kazandı

1 Ocak 1899

Avustralya Ne Zaman Federasyon Haline Geldi

1 Ocak 1901

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.