2 sene önce
2 sene önce

BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı

Yeni merhabalar bu yeni içeriğimizde BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı ne zaman ve nasıl sorularının cevabını arayacağız

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı – İlk Meteorolojik Uydu Ne Zaman Fırlatıldı – Sigara Reklamları Ne Zaman Yasaklandı – Birleşik Krallık AET’ye Ne Zaman Katıldı ve Golda Meir İsrail Seçimlerini Ne Zaman Kazandı sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

BM Kamerun’un Bağımsızlığını Ne Zaman Tanıdı | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1960 Yılında, Kamerun, BM yönetiminden bağımsızlığını kazandı.

İlk Meteorolojik Uydu Ne Zaman Fırlatıldı

1 Ocak 1960

Sigara Reklamları Ne Zaman Yasaklandı

1 Ocak 1971

Birleşik Krallık AET’ye Ne Zaman Katıldı

1 Ocak 1973

Golda Meir İsrail Seçimlerini Ne Zaman Kazandı

1 Ocak 1974

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Daha ayrıntılı bilgiye buradan bakabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.