2 sene önce
2 sene önce

Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu

Yeni konu başlığımıza hoşgeldiniz bu içeriğimizde Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu tarihine ve özelliklerine göz atacağız.

Birbirine benzer pek çok içerik olduğu için biz ayları, yılları ve günleri ayrı ayrı özel olaylar için sıralamaya karar verdik. Bunlar arasında bu içeriğimizde:

Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu – Sidney Hava Durumu Rekoru Ne Zaman Kırıldı – Fransa Birleşmiş Milletlere Ne Zaman Girdi – Cava Ne Zaman Ele Geçirildi ve Sudan Ne Zaman Bağımsızlığını İlan Etti sorularının cevapları bulunmaktadır. Bu soruların ortak noktası her birinin 1 Ocak tarihinde olmuş olmasıdır. Yalnız yine de, birbirine en yakın olan bilgileri sıralamaya gayret gösterdik. Hazırsanız, Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu sorusunun cevabı ile başlayabiliriz.

Alcatraz Adası Ne Zaman Hapishane Oldu | Hakkında Bilgi

1 Ocak 1934 Yılında, Alcatraz adası, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir hapishanesi haline getirildi.

Sidney Hava Durumu Rekoru Ne Zaman Kırıldı

1 Ocak 1939

Fransa Birleşmiş Milletlere Ne Zaman Girdi

1 Ocak 1945

Cava Ne Zaman Ele Geçirildi

1 Ocak 1949

Sudan Ne Zaman Bağımsızlığını İlan Etti

1 Ocak 1956

Gördüğünüz gibi birbirine en yakın 1 Ocak olaylarını bir arada sıralamaya çalıştık. Detaylı bilgi sahibi olmak için burasına göz atabilirsiniz.

Elimizden geldiği kadar bu içeriği güncel tutmaya çalışacağız. Aklınıza takılan konu başlıkları için bize yazmanız yeterlidir. Sağlıkla kalın…

Paylaşın

tüm hakları saklıdır.